Chess Scout

"Prva gimnazija" pobjednik ekipnog prvenstva srednjih škola Grada Zenice.

21.12.2022.

Danas je u organizaciji Šahovskog kluba "Čelik" Zenica održano 2. ekipno prvenstvo srednjih škola Grada Zenice za 2022. godinu.

Prvenstvo je održano u prostorijama Srednje mješovite škole „Mladost“.
Turnir je otvorio direktor Srednje mješovite škole „Mladost“, gospodin Nihad Kamenjaković, čime je prvenstvo bilo i oficijelno proglašeno otvorenim.

Tehnička škola.

Prvenstvo se igralo po berger sistemu (svaka ekipa sa svom) uz kompjutersko parovanje.
Nakon 7 odigranih kola, prvo mjesto zauzela je Prva gimnazija, drugo mjesto zauzela je Tehnička škola, a treće mjesto zauzela je Druga gimnazija.

8 Ekonomska škola 7 0 2 5 2 6,5 0 604

Najbolje plasirane srednje škole dobile su medalje, a pobjednička ekipa dobila je pehar u trajno vlasništvo. Svaka srednja škola dobila je zahvalnicu za učešće na turniru.

Ekipno prvenstvo srednjih škola sudili su: Vedad Šestić, Goran Trkulja, Dino Marković i Elma Kos ispred ŠK „Čelik“ Zenica.

Organizator je obezbijedio ručak i piće za učesnike prvenstva.

Ovim prvenstvom završen je projekat: „Škola šaha – šah u škole“ za 2022. godinu kojeg je Šahovski klub „Čelik“ Zenica više nego uspješno odradio.
Treba napomenuti da je u ovom projektu, Šahovski klub „Čelik“ Zenica održao: 17 prvenstava osnovnih škola, 9 prvenstava srednjih škola, prvenstvo Univerziteta, te ekipno prvenstvo osnovnih i srednjih škola. Kada se sve sabere, ukupno je bilo 723 igrača na svim prvenstvima (507 učenika iz osnovnih škola, 198 srednjih škola i 18 studenata sa Univerziteta).

Šahovski klub „Čelik“ Zenica izražava veliku zahvalnost Zenicablogu i Chess Scout web portalima za podršku, te svakodnevnim objavljivanjima novosti sa prvenstava, s nadom da ćemo u budućnosti nastaviti saradnju.

Šah u Zenici je pobijedio! Veliki broj novih talenata je otkriven, a već sada Šahovski klub „Čelik“ Zenica, bogatiji je sa nekoliko novih učenika.

Dalje slijede pripreme za naredna takmičenja, kao i detaljnija analiza projekta, te priprema za prvenstvo osnovnih i srednjih škola i Univerziteta Zenica za 2023. godinu.